Super House Of Dead Ninjas: recenzja

Super House Of Dead Ninjas jest produkcją studia Adult Swim Games.  Jest to platformówka w 2D, gdzie wcielamy się w wojownika ninja, który musi zejść z baaardzo wysokiej wieży. Twórcy stawili przed nami ponad 350 pięter świetnej zabawy i dobrego klimatu.

Gra dotychczas była dostępna do grania w przeglądarce. Studio postanowiło jednak umieścić grę na Steam i tam też niedawno się dostała. Jest dostępna do kupienia za 4,99 euro.

SHODN ma wszystko, czego potrzebuje dobra gra platformowa.  Świetne animacje i mechanika, klimat niczym z Castlevanii, muzyka, to wszystko sprawia, że ćwiartowanie przeciwników shurikenami, czy kataną jest jeszcze przyjemniejsze.

Gra nas nie oszczędza. Na przejście każdego poziomu mamy 30 sekund. Gdy w ten czas nie zdążymy ukończyć poziomu, przychodzi po nas śmierć, od której nie da się uciec. Na mapce jest jednak wiele power-upów, między innymi te dodające nam czas, więc jak najbardziej ukończenie poziomu jest możliwe. Na początku mamy dostępne 5 punktów życia. Jeżeli skończą nam się te punkty (5 razy oberwiemy od jakiegoś przeciwnika), możemy spróbować jeszcze dwa razy. Tak więc podczas jednej gry mamy łącznie 15 punktów życia. Dostępne są poziomy Normal i Hardcore. Tryb Hardcore odblokowuje nam dodatkowy poziom. Aby ukończyć całą grę, musimy wykazać się nie lada refleksem i zręcznością. Nie ma W Super House Of Dead Ninjas chwili wytchnienia. Bez przerwy coś się dzieje. I to jest to, co lubię w hardcore’owych platformówkach!

shodn3

Poziomy w SHODN są generowane losowo, więc nigdy nie przejdziemy ich w ten sam sposób. Również losowo generowani są bossowie. Skoro o bossach mowa, warto wspomnieć, że są bardzo ładnie zaprojektowani. Walka z bossami nie jest jakaś szczególna. Nie mają one żadnych czułych punktów, po prostu, gdy przyjdzie nam walczyć z bossem, trzeba używać wszystkich broni, jakimi aktualnie dysponujemy.

Do dyspozycji mamy cztery typy broni: do walki wręcz, rzucane/miotane, bomby/granaty i magia. Zarówno naszą postać jak i bronie można ulepszać. Upgrade’y, bronie i ubrania odblokowujemy poprzez wykonywania różnych zadań (np. „Zabij 100 przeciwników”), znanych dobrze z gier na urządzenia mobilne. Ten system bardzo dobrze wyszedł w Super House Of Dead Ninjas.

Graficznie i dźwiękowo SHODN również pokazuje wysoki poziom doświadczenia twórców. Bardzo podoba mi się cały graficzny styl retro oraz klimatyczna muzyka. Wszystko jest na swoim miejscu. Gra jest niemal perfekcyjna.

shodn4

Super House Of Dead Ninjas od Adult Swim Games wywarło na mnie wielkie wrażenie. Ta gra jest przesiąknięta świetnie zbudowanym klimatem. Mechanika pozwala na świetną, szybką i konkretną zabawę. I to wszystko za 5 euro! Jest ona świetnym rywalem dla udanego Pid’a, czy nowego Giana Sisters. Brać, brać, brać!

~Daniel Brkić

ZALETY:
5
WADY: