Świąteczna aktualizacja do Shoppe Keep

Shoppe Keep zostało nominowane w konkursie na Niezależną Grę Roku według portalu indiedb.com. Gra opublikowana została we wczesnym dostępie jeszcze w sierpniu 2015 roku, a stworzona została przez Arvydas Žemaitis.

Shoppe Keeper chciał założyć sklep dla poszukiwaczy przygód, gdzie sprzedawałby przeróżny oręż, zbroje, hełmy, kapelusze oraz mikstury. Asystenci sklepowi muszą ustalać ceny, opiekować się sklepem i parać się ogrodnictwem (dbając o skrawek ogródka na zewnątrz). Mile widziana jest również znajomość podstaw samoobrony i zaklęć! Dzień poszukiwacza przygód bywa ciężki, zabijanie smoków, dostarczanie towarów…Jednak zawsze muszą oni zatrzymać się w naszym sklepie choć na chwilkę, by uzupełnić wyposażenie!

shoppe-keep

Litwiński deweloper wypuścił ponad 22 aktualizacje od premiery wczesnej wersji Shoppe Keep, ponadto niedługo możemy spodziewać się dużego świątecznego update’u! Podczas tych kilku miesięcy aż 50 tysięcy graczy zdążyło zagrać w Shoppe Keep i wystawić produkcji 87% pozytywnych recenzji na Steamie.

W bożonarodzeniowej aktualizacji gracze mogą spodziewać się:

  • Ulepszone element drzewek umiejętności oraz systemu postępów
  • Efekty pogodowe – śnieg
  • Zaklęcie zamrażające
  • Nowa broń i zbroje
  • Zmiany w systemie czempionów
  • Specjalny cukierkowy miecz, który zdobyć można jedynie w okresie świątecznym
  • Nowy ogródek za sklepem

 

Paweł Wysowski

Autor: Paweł Wysowski

Od niedawna przedstawiciel PC Master Race. W przerwie między graniem w tytuły AAA i czytaniem książek mistrza horrorów (Stephena Kinga), ogrywa mniejsze, niezależne tytuły. Fan wszelkiego rodzaju roguelike’ów oraz gier obarczonych ciężkimi wyborami moralnymi. Poza graniem na kompie uprawia windsurfing oraz tenis ziemny.

1ndieWorld

Uniwersum indie games nie jest już rajem dla geeków, fantazją nerdów, undergroundowym dziwactwem…

Gry niezależne kształtują mainstream, narzucają trendy, zmieniają świat.

Zrobimy wszystko co w naszej mocy, aby pomóc naszym użytkownikom odkryć magię indie. Pierwszy w Polsce serwis, poświęcony wyłącznie produkcjom niezależnym – 1ndie World – jest jedyny w swoim rodzaju, stawia na uczestnictwo, pobudza do działania, odświeża umysł.

Twitter

RT @mrRyJek: I tyle... wow #yonder https://t.co/XbBhuuFXdo
RT @thibaultsimar: Re-textured an old scene, playing with lights. #voxel #magicavoxel https://t.co/PaPdE7ujk3