Szalona gra Knights and Bikes czeka na Wasze wsparcie!

Gra umiejscowiona została na wyspie Penfurzy, leżącej u wybrzeży Kornwalii, miejscu wielu średniowiecznych legend. Autorzy postanowili osadzić akcję w latach 80 XX wieku, kiedy zawitali na wyspie dwaj niesamowici bohaterowie – dwie młode dziewczynki.

Gracz wciela się w role Nessy i Demelzy. Nessa jest outsiderką z Szetlandów, poszukującą historii swojej rodziny. Zainspirowana swoją ulubioną grą wideo, Demelza jest pełnym wyobraźni tubylcem, wierzącym w lokalne legendy. Razem dziewczynki eksplorują wyspę zarówno na nogach jak i rowerami, szukając skarbów, zwiedzając kolejne nowe lokacje, rekrutując nowych członków bandy i pakując się w coraz większe tarapaty.

KnightsBikes_07

Kiedy ich dochodzenie przebudza złowrogie duchy przeszłości, dziewczynki muszą użyć swych unikalnych zdolności oraz rowerów, by uratować wyspę. Ich siłą jest między innymi rzucanie Frisbee lub skakanie po kałużach. Ratując kolejnych mieszkańców wyspy dziewczynki zdobywają nowe umiejętności, pozwalające im wykonywać więcej czynności i podróżować szybciej.

 

Cechy gry

  • Lokalny tryb kooperacji – Graj we współpracy z AI lub swoim kolegą, sterującym drugą postacią w drużynie.
  • Eksploruj – wskocz na rower i zwiedź calutką wyspę tajemnic!
  • Skarby – sprzedawaj zgromadzoną kolekcję skarbów by ulepszać swój rower lub odkrywać nowe umiejętności.
  • Walcz w dziecięcym stylu – użyj swej pomysłowości by zmieszać przeciwników z błotem, rzuć w nich Frisbee, zhakuj konsolę gier wideo by użyć ją przeciwko nim, lub po prostu zwiej co sił za pomocą roweru!

Studio obecnie zbiera fundusze na tenże projekt. Zachęcamy Was do wsparcia twórców na Kickstarterze: https://www.kickstarter.com/projects/foamsword/knights-and-bikes

Paweł Wysowski

Autor: Paweł Wysowski

Od niedawna przedstawiciel PC Master Race. W przerwie między graniem w tytuły AAA i czytaniem książek mistrza horrorów (Stephena Kinga), ogrywa mniejsze, niezależne tytuły. Fan wszelkiego rodzaju roguelike’ów oraz gier obarczonych ciężkimi wyborami moralnymi. Poza graniem na kompie uprawia windsurfing oraz tenis ziemny.

1ndieWorld

Uniwersum indie games nie jest już rajem dla geeków, fantazją nerdów, undergroundowym dziwactwem…

Gry niezależne kształtują mainstream, narzucają trendy, zmieniają świat.

Zrobimy wszystko co w naszej mocy, aby pomóc naszym użytkownikom odkryć magię indie. Pierwszy w Polsce serwis, poświęcony wyłącznie produkcjom niezależnym – 1ndie World – jest jedyny w swoim rodzaju, stawia na uczestnictwo, pobudza do działania, odświeża umysł.

Twitter

RT @mrRyJek: I tyle... wow #yonder https://t.co/XbBhuuFXdo
RT @thibaultsimar: Re-textured an old scene, playing with lights. #voxel #magicavoxel https://t.co/PaPdE7ujk3