Szlak przypraw chce przyćmić Jedwabny szlak

Spice Road to strategiczna gra ekonomiczna stworzona przez Aartform Games, w której będziesz musiał zadbać o rozbudowę swego miasta i czerpanie jak największych zysków z towarów przemieszczających się poprzez terytoria inspirowane legendarnym Jedwabnym szlakiem.

Jako gracz wejdziesz w skórę kolonialnego gubernatora, który w krajach centralnej Azji próbuje stworzyć swoje własne imperium handlowe. Będziesz budować drogi, pałace, klasztory, a nawet przemytnicze dziuple. Dbanie o zadowolenie mieszkańców będzie jednym z twoich priorytetów. Będziesz musiał również zadbać o bezpieczeństwo miasta, formując armię. Na szczęście ten aspekt gry nie przyćmi wam głównego zadania czyli dbania o gospodarkę.

Na grę składa się 20 misji i tryb sandboxowy. Deweloper udostępnił demo, w którym zapoznać można się z pierwszymi pięcioma misjami służącymi przy okazji jako forma samouczka.

Spice Road powstaje z myślą o Windowsie i Linuxie. Na oficjalnej stronie gry możecie złożyć preorder (19,95$) jak również pobrać demo. Aartform Games szuka również wsparcia na Steam Greenlight.

via: IndieGames