Tacos nabierają całkowicie nowego smaku

Tacopocalypse to nowy projekt studia Cherry Pie Games, w którym wcielimy się w dostawcę tacos. Niby nic takiego, a jednak przyjdzie nam się zmierzyć z tą rolą w dość osobliwych okolicznościach. Mianowicie w trakcie apokalipsy, która skutecznie niszczy nasz świat. Zapotrzebowanie na pewne usługi przecież będzie występowało aż do samego końca – w tym oczywiście na dobre żarcie!

W grze, która według twórców będzie połączeniem Tony Hawka z The Simpson’s Hit and Run będziemy śmigać na różnych mapach od kalifornijskich wybrzeży przez Las Vegas, aż po słoneczne Hawaje (tutaj raczej nie nadające się na spokojny wypoczynek). W każdej z nich przyjdzie nam się zmierzyć z różnymi rodzajami katastrof takimi jak tornada, wybuchy wulkanów, czy też całkiem klasycznymi jak na standardy zachodniego wybrzeża USA – deszczami meteorytów. Dostarczając nasze cenne tacos, po drodze będziemy wykrzesywać tricki i grindować taco-samochodem. Nasz pojazd oczywiście będziemy mogli odpowiednio odpicowywać, co by móc dostarczyć jeszcze więcej tacos, czy zwiększać prędkość z jaką je dowozimy do wygłodniałych klientów. Dobrą wiadomością jest informacja o możliwości gry kanapowej na split-screenie do czterech graczy. W dobie wiecznej młócki online miłym gestem jest dodawanie trybów tego typu idealnie nadających się na imprezy, a przecież klimat Tacopocalypse pasuje jak ulał do wspólnej biesiady przed ekranem telewizora.

tacos 2

Na obecną chwilę gra prezentuje się bardzo dobrze, odjechany klimat w połączeniu z niezłym gameplayem może finalnie przynieść wyjątkowo udany produkt. Warto trzymać kciuki za twórców by udało im się zrealizować ich projekt i wtedy zobaczymy czy całość będzie prezentowała się na takim poziomie, jak dotychczasowe materiały. A tak szczerze nie może się to nie udać, no bo kto nie lubi tacos?