Taktyczny “jRPG” z Polski trafi na PS4, Vita i PC Regalia – Of Men and Monarchs tryumfuje na Kickstarterze

Regalia – Of Men and Monarchs produkcja,  która powstaje w Warszawskim studio Pixelated Milk jest twórczym hołdem dla gatunku taktycznych japońskich RPG. Projekt potrzebował 11 dni by przekroczyć na Kickstarterze zakładany podstawowy próg, a teraz zalicza udany finisz na ostatniej prostej.

W poniedziałek, przy wsparciu już ponad 1800 graczy, Regalia osiągnęła próg 60 000 dolarów, gwarantujący dedykowane wersje dla PlayStation 4 oraz PS Vita, które trafią do graczy w 2017 roku. Wcześniej, bo przed końcem 2016 r. w ręce graczy trafi wersja PC na systemy Windows i Linux.

Regalia - in-game battle screenshot

“To nie jest typowa kampania w typie zasponsoruj-mi-życie. Programiści, projektanci, scenarzyści – cały trzon naszego zespołu pracował przez ostatnie pół roku za darmo.” – wyjaśnia Bartosz Łojewski, lider zespołu Pixelated Milk. “To, co stworzyliśmy do tej pory i to co zdołamy zrobić dzięki funduszom od składkowiczów, wystarczy by na PSN i PC wydać grę, z której będziemy dumni. Jeszcze bardziej, jednak, chcielibyśmy stworzyć tytuł na miarę klasyków jRPG, które nas inspirują. Z profesjonalnym dubbingiem, i dopieszczony w każdym calu. Mamy głowy pełne kultowych japońskich tytułów i wierzymy, że z pomocą graczy na Kickstarterze możemy stworzyć – tu, w Polsce – grę godną tego dziedzictwa.”

Dzięki własnemu wkładowi finansowemu zespołu, którego członkowie przez część dnia pracują na zwykłych posadach, Pixelated Milk ukończyło znaczną część prac jeszcze przed startem zbiórki na Kickstarterze.

„Już teraz gotowe jest 50% kodu gry, w tym pełna mechanika walki, system umiejętności i ekwipunku bohaterów, a także procedury generujące losowe elementy mapy świata.” – komentuje lider zespołu. „Graficy ukończyli prace nad wszystkimi głównymi postaciami historii i ręcznie rysowanymi tłami.” – dodaje.

Dodatkowe fundusze, które studio zbiera na Kickstarterze, włożone zostaną w samą treść gry – misje, modelowanie 3D, animacje, dodatkową grafikę i muzykę. Pełen profesjonalny dubbing możliwy będzie po osiągnięciu kolejnego celu kampanii – progu 70 000 dolarów. Zbiórka na Kickstarterze kończy się wkrótce, bo już w piątek 3. Lipca, o godzinie 17:20 czasu polskiego.

Studio Pixelated Milk opublikowało już w serwisie YouTube próbki rozgrywki, dzięki którym gracze mogą zapoznać się z obecnym etapem prac i podzielić się swoimi komentarzami. Wszyscy zainteresowani mogą też zobaczyć przykładową scenę fabularną z dubbingiem, czy wysłuchać jednego z utworów muzycznych. Więcej informacji można zdobyć na stronie kampanii na Kickstarterze. Ci, którzy do niej dołączą, już na początku 2016. roku otrzymają dostęp do krótkiego demo gry.


Regalia to:

  • Gra wzorowana na taktycznych jRPG z systemem „social link” jak w grach z cyklu Persona i turową walką inspirowaną serią Disgaea;
  • Tytuł dopracowany na wysoki połysk z ręcznie rysowanymi tłami i grafiką 2D na modelach 3D, oraz imponującą ścieżką dźwiękową od Game Audio Factory (Endless Legend, Endless Space);
  • Rozgrywka wzbogacona o strategiczne elementy 4X – np. rozbudowywanie osady i zbieranie zasobów przez NPC – oraz elementy generowane proceduralnie, New Game+ i tryb ekspert;
  • Gra która w wersji PC trafi do graczy pod koniec 2016.,

Więcej informacji:
https://www.kickstarter.com/projects/1719693924/regalia-of-men-and-monarchs

[Informacja prasowa]