Tamagotchi XXI wieku

 Jeśli pamiętacie z dzieciństwa jajeczka Tamagotchi, to rzućcie okiem na Pakka Pets symulator zwierzaków zmierzający na smartfony (iOS, Android).

Lekko zapomniany i w dużej mierze trywializowany gatunek gier jakim są tzw. pet games stanowi niszę na rynku gier indie, Proto Games starają się przypomnieć jak sympatyczny i odstresowujący jest to rodzaj rozrywki.

W Pakka Pets wychowywać będziemy urocze stworki zwane Pakka. Będziemy przyrządzać im posiłki, dbać o ich zdrowie i higienę, aż do osiągnięcia pełnoletniości, wtedy też zwierzaki wyprowadzą się z naszego domku.

Wyprowadzka Pakka zaowocuje przyznaniem nam kryształów, które stanowić będą walutę w grze i przy okazji odblokują nowe funkcje, które skutecznie przedłużą żywotność tytułu i zachęcą do wychowania kolejnego zwierzaka.

Gra stricte mierzy w casualowych graczy, jednak podczas rozgrywki nie zabraknie w niej konkretnych celów do osiągnięcia. Stworki, pod wpływem tego w jakim otoczeniu się wychowują, będą ewoluować, np. jeśli pozwolimy im żyć w brudzie przyjmą postać roztargnionego i ‚pachnącego’ Pakka, jeśli jednak skupimy się na ich fizycznym rozwoju przyjmą postać muskularnego herosa, Wzorów do odblokowania w grze powinno być dostatecznie dużo, by zapewnić nam rozrywki na długie tygodnie.

Sprawdźcie jak grę promują deweloperzy, którzy właśnie walczą o pieniądze dla gry na Kickstarterze. Jeśli tęsknicie za Tamagotchi, to na pewno nie pożałujecie wsparcia Pakka Pets.

P.S. tytuł ma być darmowy (najpewniej ze wsparciem reklam).

via IndieStatik