Techland wyda spadkobiercę The Settlers – Valhalla Hills

Do planu wydawniczego Techlandu dołącza Valhalla Hills, strategiczna gra ekonomiczna, w której gracz staje na czele plemienia wikingów. Gra będzie dostępna w polskiej wersji kinowej w cenie 69,90 zł. Premiera już 16 lutego tego roku.

Za produkcję Valhalla Hills odpowiada studio Funatics. Ich nowe dzieło, czyli opracowana z myślą o graczach pecetowych strategia ekonomiczna, jest pod wieloma względami duchowym spadkobiercą serii Cultures czy The Settlers 2. Gracz staje na czele plemienia wikingów i zaczyna tworzyć tętniącą życiem cywilizację. Gromadzi surowce, tworzy budowle i jest odpowiedzialny za bezpieczeństwo swoich poddanych. Rozwija swoje plemię i obserwuje jego potrzeby. W grze mapy są generowane losowo, co pozwala na realizacje coraz to nowych wyzwań.

„Podobnie, jak przy kultowym The Settlers 2 i serii Cultures, nową grą bawić się może praktycznie każdy. Mając na uwadze to, jak liczne jest grono fanów tego typu gier w Polsce, nasze wydanie przygotowaliśmy w wersji wzbogaconej. Wśród różnych dodatków dostępne są także dwa DLC, które zapewnią jeszcze więcej zabawy przy budowaniu osad i dowodzeniu swoim plemieniem wikingów.” – komentuje Maciej Żmuda-Adamski, Brand Manager Wydawnictwa Techland.

Polskie wydanie to piękne pudełko z bonusową zawartością. Znajdzie się tam:

  • Season Pass obejmujący 2 DLC;
  • Plakat;
  • 5 specjalnych przedmiotów;
  • Cyfrowy artbook;
  • Soundtrack.

Fabuła gry opowiada o plemieniu wikingów, które przez lata rabowało Europę. Po śmierci trafiają do mitycznej Valhalli, czyli raju wikingów. Okazuje się jednak, że drzwi są dla nich zamknięte. Odyn odwrócił się od swoich ludzi i ponownie zesłał ich na Ziemię. Teraz w rękach graczy leży to, czy uda się im pomóc swoim podwładnym w powrocie do Valhalli,

Dostępny jest także trailer do gry, który przedstawia postać Erica, walecznego wikinga:

Valhalla Hills będzie dostępna na platformę PC już 16 lutego 2016 roku, w polskiej wersji kinowej w cenie 69,90 zł.

[Informacja prasowa]

Paweł Wysowski

Autor: Paweł Wysowski

Od niedawna przedstawiciel PC Master Race. W przerwie między graniem w tytuły AAA i czytaniem książek mistrza horrorów (Stephena Kinga), ogrywa mniejsze, niezależne tytuły. Fan wszelkiego rodzaju roguelike’ów oraz gier obarczonych ciężkimi wyborami moralnymi. Poza graniem na kompie uprawia windsurfing oraz tenis ziemny.

1ndieWorld

Uniwersum indie games nie jest już rajem dla geeków, fantazją nerdów, undergroundowym dziwactwem…

Gry niezależne kształtują mainstream, narzucają trendy, zmieniają świat.

Zrobimy wszystko co w naszej mocy, aby pomóc naszym użytkownikom odkryć magię indie. Pierwszy w Polsce serwis, poświęcony wyłącznie produkcjom niezależnym – 1ndie World – jest jedyny w swoim rodzaju, stawia na uczestnictwo, pobudza do działania, odświeża umysł.

Twitter

RT @mrRyJek: I tyle... wow #yonder https://t.co/XbBhuuFXdo
RT @thibaultsimar: Re-textured an old scene, playing with lights. #voxel #magicavoxel https://t.co/PaPdE7ujk3