That 80's game

Tęsknicie za przygodówkami point and click z z przełomu lat 80 i 90? Wkrótce na PC, Maca i Linuxa zawita Detective Case and Clown Bot in Murder in the Hotel Lisbon.

W grze wcielimy się w skórę niezbyt bystrego detektywa i jego wiernego robociego pomocnika, którzy przemierzając miasto będą starać się rozwiązywać zagadki. Mechanika będzie przypominać oldschoolowe gry point and click, więc nie zabraknie rozmawiania z NPCami i wciskania im przed oczy każdego przedmiotu, który może popchnąć fabułę do przodu. Oprócz głównej osi fabularnej, czekają nas również side questy.

Graficznie Detective Case… wygląda genialnie – ręcznie narysowany i podany w oszałamiającej rozdzielczości 256×192 pikseli, przenosi nas do czasów świetności Larry’ego, czy Guybrusha Threepwooda. Co więcej, jeśli humor zaprezentowany na oficjalnej stronie stanowi jakikolwiek odpowiednik nadchodzącej gry, to ja jestem kupiony! Oldskul na całego!

Oficjalny trailer zapowiedziany jest na 9 września, więc możecie być pewni, że o grze jeszcze od nas usłyszycie. Póki co zerknijcie na galerię.

Źródło: indiestatik