The Few, czyli pierwszy wspólny projekt z wspieram.to

Wspólne partnerstwo z platformą finansową wspieram.to przyniosło pierwsze efekty. Tytułem, nad którym objęliśmy oficjalny mecenat jest The Few – tytuł stworzony przez poznańskie studio Black Moon Design. Jest to pierwszy taki projekt gamingowy, który realizowany będzie przez graczy.

Głównym celem ekipy prowadzonej przez Roberta Podgórskiego jest tworzenie niesamowitych oraz wciągających gier na przeróżne platformy, najlepszym tego przykładem jest właśnie The Few.

Nieliczni to strategia w czasie rzeczywistym (RTS) mająca miejsce w okresie Bitwy o Anglię w trakcie trwania II Wojny Światowej.

Gra umożliwia objęcie dowodzenia nad jednostkami lotniczymi aliantów i obronę Anglii przed atakami niemieckiego Luftwaffe. Rozgrywka w The Few toczy się na dwóch płaszczyznach: mapie kampanii, na których zarządzamy produkcją wojenną, organizujemy trasy patrolowe oraz mapie bitewnej, gdzie bezpośrednio dowodzimy jednostkami lotniczymi.

A o to, co na temat całej sytuacji powiedziała ekipa:

Nad The Few pracujemy już od paru dobrych miesięcy, a obecnie mamy w pełni grywalną wersję (closed beta). Obecnie trwają pracę wykończeniowe, które obejmują muzykę, głosy, tutorial oraz testy poziomu trudności. The Few planujemy wydać w najbliższych 2 miesiącach Niestety na dzień dzisiejszy większość gier niezależnych opłaca wydawać się na rynki zachodnie. Razem ze wspieram.to chcemy to zmienić i naszą produkcją podbić serca rodzimych graczy. Naszym celem jest zebranie środków na wydanie polskiej wersji językowej gry The Few, lecz przede wszystkim uważamy ten sposób za bardzo dobrą integrację z graczami i umożliwieniu im wpływu na rozwój The Few. Zebrane środki w pełni zostaną przeznaczone na opracowanie techniczne tłumaczenia, które umożliwi dodanie polskiej wersji językowej,  co najważniejsze na gadżety dla wspierających zawarte w progach wsparcia.

Cele do zebrania są dwa:

  • 3 300 zł – wydanie polskiej wersji językowej The Few
  • 6 000 zł – dodatkowo profesjonalne głosy pilotów po polsku

Do osiągnięcia celu ma pomóc 7 progów, za które można otrzymać ciekawe nagrody. Począwszy od 1 zł (szczere podziękowania mailowe od twórców gry The Few. Dzięki temu wsparciu pokazujesz, że podoba się Ci się nasza praca i wspierasz polski rynek gier niezależnych) a kończąc na 120 zł i więcej. Co ciekawe ostatni z progów daje Wam fantastyczną możliwość uczestnictwa w grze – każda osoba wybierająca ostatni próg będzie mogła użyczyć głosu w grze w momencie wypowiadania rozkazów przez pilotów! – i to nie wszystkie atrakcje.

Patronat nad projektem objął także HcGamer.pl

My już wybraliśmy swój próg i z miłą chęcią zobaczymy naszą postać w grze 🙂 . Was również zapraszamy do wspierania projektu, każda złotówka pomoże w jego rozwoju. Po więcej informacji zapraszamy pod adres – http://wspieram.to/projekt,189.html

Jakub „Tupi” Wójcik