The Jam by 1ndie World na PGA!

The Jam to konkurs polegejący na stworzeniu gry zgodnie z określonym zadaniem, tematem, w ściśle określonym czasie. Tym razem twórcy mięli stworzyć grę inspirowaną polską, legendarną grą – ElectroBody.

ElectroBody to pierwsza profesjonalnie wyprodukowana w Polsce gra na komputery PC. Gra została wydana w 1992 roku przez krakowski studio XLand, a wkrótce później dzięki Epic Games pojawiła się na rynkach zachodnich jako ElectroMan.

Gry stworzone w konkursie oceni znakomite Jury w składzie: z dawnego zespołu XLand: Maciej Miąsik (Przewodniczący Jury), Marek Kubowicz, Daniel Kleczyński, a także Michał Madej (Ubisoft), Michał Iwanicki (Activision), Artur Maksara (Flying Wild Hog), Maciej Szceśnik (11 bit Studios), Karolina Urban (1ndie World), Jacek Głowacki (Indietrendy/Onet).

Spośród 12 zgłoszonych tytułów jury wybrało pięć najlepszych projektów. W kolejności alfabetycznej są to:

1. Ego Protocol

Ego Protocol – Lemmingi spotykają Bejeweled, czyli platformowa gra logiczna. Celem gry jest doprowadzenie androida do wyjścia manipulując układem planszy i wydając podstawowe polecenia bohaterowi. Wymagany refleks i szybkie myślenie.

 

2. Electrobody: Abandoned Orbit

Po zniszczeniu bazy kosmitów Jacek szuka nowego zajęcia. Wraz ze swoim starym znajomym, Plackiem wyruszają na opuszczone terytoria upadłego imperium kosmitów i podejmują się niebezpiecznego zajęcia – plądrowania opuszczonych statków. Statki oribtują w stanie nieważkości i są w ciągłym ruchu. Pełne są radioaktywnych
wycieków i wciąż aktywnych systemów obrony. Jacek ma do dyspozycji swój miotacz, odrzutowy plecak, odrzutowe buty oraz broń kosmitów. Za każdym razem przeszkody pojawiają się w losowych miejscach, wiec
nigdy nie wiesz co cię czeka za rogiem. Podejmij wyzwanie i spróbuj ograbić statki z opuszczonej orbity!

 

3. Electro Body 2: The Lost Project

Jest wiosna zupełnie nieznanego roku. Śmierć niewinnych jest dla elit politycznych tylko skutkiem ubocznym wielkiej gry, ale teraz, kiedy jesteśmy w latach przyszłych, zapanował względny pokój. Jacek po pokonaniu Obcych i skonsumowaniu zemsty za zamordowanie bliskich, powraca w kapsule ratunkowej na Ziemię, gdzie chce w spokoju dotrwać końca swoich dni. Korzystając z postępu bioniki, przywraca sobie dawny wygląd. Przenosi się z aglomeracji do zapadłej dziury, w której ludzi raczej ciężko spotkać. Samotnia – może nie tak głęboka jak podczas tygodni spędzonych w ciasnej kapsule ratunkowej, gdzie jedynym towarzyszem było dudnienie silnika. Dwadzieścia sześć długich dni o smaku metalu w otoczeniu przewodów, które pozwalały się najeść, odessać pot powoli ściekający na czoło, a nawet rozmasować ciało tak, aby nie doprowadzić do zakrzepów krwi spowodowanej odleżynami. Wszystko według patentu Jacka.

Historia ta mogłaby trwać dla nas, w czasach, gdy eugenika jest tylko terminem naukowym. W rzeczywistości w której znajdujemy się w grze, jest ona czymś ponadrealnym, nigdy nie usłyszysz nawet wspólnego wątku z tym słowem. Życie trwa wiecznie – dopóki nie przyjdzie dzień, w którym ktoś ponad układem ludzkim postanowi nim zawładnąć. Ludzie jakkolwiek niedoskonali, na zawsze pozostaną ludźmi, zaś maszyny nawet najdoskonalsze, zawsze pozostaną wytworem ludzkim. Czy aby na pewno…?

 

4. Electro Defense

Electro Defense to strzelanina inspirowana grą Electro Body.

 

5. Electro Mind

Klasyczna platformówka pozwalająca na nowo poczuć klimat świata pełnego pixelów.
Przedzierając się przez kolejne poziomy nie licz na swoją broń, ponieważ znacznie ważniejsza jest tu zręczność ale i bystrość.

Zwycięzca zostanie ogłoszony w sobotę, w czasie targów PGA na dużej scenie!

Więcej informacji na temat samego konkursu znajdziecie na stronie http://thejam.pl/ oraz https://www.facebook.com/thejamby1ndieworld

Głównym organizatorem The Jam jest nasz portal.