The Mims Beginning jeszcze w styczniu

The Mims Beginning to zdecydowanie jedna z najdłużej tworzonych polskich produkcji indie. Prace nad projektem trwają już od 3 lat i wszystko wskazuje na to, że Squatting Penguins Studio spędzi jeszcze trochę czasu nad Mimsami. Natomiast od 14 stycznia 2015 roku tytuł ten będzie dostępny dzięki Steam Early Access na PC, Mac’a i Linuxa.  Gra ma za sobą udaną kampanię na indiegogo.com i dostała także zielone światło na Steamie. 

W The Mims Beginnings gracz staje się bogiem świata Mimsów. Stworzenia te słuchają naszych rozkazów, które mogą dotyczyć wielu czynności: od budowania, przez uprawnianie dziwnych roślin, hodowlę interesujących zwierząt, a nawet przeprowadzanie rytuałów umożliwiających przewidywanie przyszłości czy odkrywanie sekretów. Świat, który obejmiemy w posiadanie, zbudowany jest z unoszących się w powietrzu wysp zamieszkanych zarówno przez naszych podopiecznych jak i inne stworzenia, także niebezpieczne. Oprócz komenderowania Mimsami możemy także wpływać na otoczenie dzięki naszym mocom.

Wprawdzie The Mims Beginning oficjalnie wydany zostaje jako Early Access, ale twórcy zapewniają, że gra działa już jak porządna beta. Dostępne w niej będą takie opcje jak Tryb Opowieści, zdobywanie umiejętności przez Mimsów, sekrety, katastrofy naturalne, dziką przyrodę i czujnik, dzięki któremu wiemy, czy zapachy z naszej osady przyciągną inne stworzenia. Podczas rozgrywki, wraz z naszymi podopiecznymi, będziemy musieli stawić czoła strasznym bossom. Squatting Penguins Studio z niecierpliwością czekają na wydanie tytułu. Umożliwi im to dodawanie kolejnych misji, przeciwników i innych ficzerów oraz obserwację zbalansowania gry i prace nad optymalizacją.

Więcej informacji znaleźć można na twitterze, facebooku i stronie twórców.