„Top Hat” czyli polska indie platformówka!

„Dobre, bo polskie” ten cytat znany jest chyba każdemu mieszkańcowi naszego kraju. Powoli również możemy mówić tak o polskich grach. Wiadomo, mamy Wiedźmina, Bulletstorm dawniej Painkillera, ale jak jest z grami niezależnymi na naszym podwórku? Odpowiedź jest krótka: bardzo dobrze!

 Najlepszych przykładem może być McPixel w wykonaniu SoSa, który odniósł rewelacyjny sukces (dostał się m.in. na platformę Steam GreenLight. Dzisiejszego dnia dostaliśmy informację o bardzo ciekawym tytule.

„Top Hat” – Jest to platformówka w staro szkolnym stylu z grafiką w stylu retro i chiptunkami wykonanymi przez gościa o ksywie, Jakim. Głównym pomysłodawcą całego projektu jest jednak Nikodem „Nikas” Szewczyk, o którym może być bardzo głośno w najbliższym czasie.

Jak opisuje swoją grę jej twórca? Zobaczcie poniżej:

Jeśli wychowaliście się na grach, w których jedna kulka to była śmierć, a brak było regeneracji HP to myślę, że moja produkcja jest dla Was. Fabuła jest bardzo prosta, gdyż chodzi w niej o to, że mieliśmy cylinder ze złota, który został nam skradziony i chcemy go za wszelką cenę odzyskać.

Nikodem robieniem gier zajmuje się od 2006 roku. Teraz chciałby zająć się tym na poważnie, a jego najnowszym projektem jest właśnie oldschoolowa platformówka „Top Hat”.


Tytuł aktualnie jest w fazie demo, aczkolwiek na Internecie można wyszperać betę gry, która jest jednak stara (dodana 2 miesiące temu) i wiele się zmieniło od tego czasu.

Poniżej przedstawiamy Wam aktualny gameplay z gry oraz najważniejsze informacje na temat „Top Hat”. My czekamy z niecierpliwością na pełną wersję gry – ponieważ sami uwielbiamy retro platformówki w stylu Mutant Mudds.

Życzymy szczęścia i zrobimy wszystko, co w naszej mocy, aby wszyscy usłyszeli o nowej grze Nikodema.

Informacje na temat gry:

http://www.indiedb.com/games/top-hat

http://warsztat.gd/projects/Top_Hat

http://forum.gmclan.org/index.php?showtopic=29103

Strona twórcy:

http://n94games.tumblr.com/