Tormentum – Dark Sorrow na indiegogo

OhNoo Studio zostało założone przez Piotra Ruszkowskiego, Łukasza Rutkowskiego i Grzegorza Markowskiego. Mimo że istnieje dopiero od roku to twórcy korzystali z doświadczenia zdobytego przy okazji tworzenia innych projektów. Ich pierwsza produkcja ukazała się jeszcze w 2013 roku, a mowa o interaktywnej książce: Amelia i Postrach Nocy. Teraz wystartowali z kampanią na indiegogo.com, dzięki której mają nadzieję pozyskać fundusze na Tormentum – Dark Sorrow.

Tormentum to surrealistyczny point’n’click, którego akcja toczy się w mrocznym świecie balansującym na granicy sennego marzenia i koszmaru. Gracz wciela się w bohatera, który nie wie nic o sobie. Przemierzając kolejne krainy stara się odkryć prawdę zarówno o otaczającym go świecie, jak i samym sobie.

Oniryczny klimat przedstawionego świata został zainspirowany między innymi twórczością polskiego malarza, Zdzisława Beksińskiego, oraz, niedawno zmarłego, szwajcarskiego malarza H.R.Gigera. Mieszanka ta dała życie pełnemu mroku i przygnębienia światu.

W serwisie Indiegogo ruszyła właśnie kampania Tormentum, której celem jest zebranie przez studio 9 tys. dolarów na poczet sfinalizowania gry. Gra trafi na PC, Mac, Linuksy oraz urządzenia mobilne.

Twórców wesprzeć można pod TYM linkiem.

castle

08

02

concept_art_02