Trójkąty nie tylko w matematyce

Młodzież od miesiąca z powrotem w szkole więc co po niektórzy pewnie mają już dość geometrii, ale trójkątami jakie napotkamy w TRI warto bliżej się zainteresować.

Tri od studia Rat King to pierwszoosobowa gra przygodowo-eksploracyjna z naciskiem położonym na rozwiązywanie zagadek. Zwiedzimy liczne wieże i podziemia przemieszczając się po trójkątnych platformach, które sami zbudujemy. Nasz błędnik zostanie poddany próbie, gdyż utworzona przez nas ścieżka podważy prawa grawitacji. Dodać do tego należy zabawę promieniami światła i różne efekty mające zmącić naszą orientację, a otrzymamy pełen obraz gry.

Tri znajduje się chwilowo w fazie alpha, ruszyła natomiast już sprzedaż tytułu, która ma napędzić fundusze potrzebne do jego ukończenia. Do sprawdzenia mamy 12 poziomów i dwie grywalne postacie – developer szacuje, że gra ukończona jest w 75%.

Tri dostępne jest na Windows, Mac i Linux w dwóch wersjach: Monk – gra + klucz na Desurę za 10$ oraz Fox – to co wcześniej + soundtrack za 15$. Jeśli pomysł przypadł wam do gustu to możecie zagłosować na produkt Rat King na Steam Greenlight.

Oficjalna strona (gdzie m.in. zaopatrzycie się w swoją kopię gry) – TRI

Trailer: