Tryb fabularny dla The Long Dark!

Niezależne studio Hinterland Studio Inc. Opublikowało dziś pierwsze oficjalne informacje dotyczące długo oczekiwanego przez graczy, trybu fabularnego do popularnej gry survivalowej The Long Dark. W głębokiej kanadyjskiej dziczy, gracz zmaga się z matką naturą, która stała się jeszcze bardziej surowa po kataklizmie geomagnetycznym.

Pierwsza część trybu fabularnego wypuszczona zostanie na rynek wiosną 2016 roku, a następne epizody będą publikowane do końca 2016. Gracz wcielać się będzie w pilota Willa Mackenziego oraz doktor Astrid Greenwood, starających się przetrwać w świecie zniszczonym przez wydarzenia nazwane „First Flare”.

TheLongDark

Co zawierać będzie tryb fabularny?

  • Po wydaniu, The Long Dark będzie zawierać zarówno tryb fabularny, jak i tryb sandbox. Pierwszy epizod Story Mode’a oferować ma około 3-4 godzin rozgrywki. Gdybyśmy mieli podliczyć wszystkie odcinki, aby przejść całość potrzebujemy około 10-12 godzin.
  • Gracz będzie poznawał historię z perspektywy dwóch postaci: Willa Mackenziego i Dr. Astrid Greenwood.
  • Rdzeń mechaniki gry pozostaje praktycznie bez zmian, lecz zostaje on dostosowany specjalnie do narracji obecnej w trybie fabularnym. Również permadeath zostanie usunięte, a na miejsce tego elementu wskoczy system save’ów.
  • W trybie fabularnym użyte zostały znane już graczom tereny z sandboxa, ale spodziewać się możemy około 25-30% zupełnie nowych obszarów gry.
  • Użytkownicy, którzy już posiadają grę w Early Accessie nie muszą dodatkowo płacić za wprowadzany tryb fabularny. Zostanie on automatycznie pobrany tuż po premierze pierwszego epizodu.
  • Wiosenna premiera Story Mode’a będzie też momentu wyjścia The Long Dark z fazy Early Accessu.
  • Cena gry automatycznie wzrośnie po premierze trybu fabularnego, ze względu na zwiększenie zawartości gry.
Paweł Wysowski

Autor: Paweł Wysowski

Od niedawna przedstawiciel PC Master Race. W przerwie między graniem w tytuły AAA i czytaniem książek mistrza horrorów (Stephena Kinga), ogrywa mniejsze, niezależne tytuły. Fan wszelkiego rodzaju roguelike’ów oraz gier obarczonych ciężkimi wyborami moralnymi. Poza graniem na kompie uprawia windsurfing oraz tenis ziemny.

1ndieWorld

Uniwersum indie games nie jest już rajem dla geeków, fantazją nerdów, undergroundowym dziwactwem…

Gry niezależne kształtują mainstream, narzucają trendy, zmieniają świat.

Zrobimy wszystko co w naszej mocy, aby pomóc naszym użytkownikom odkryć magię indie. Pierwszy w Polsce serwis, poświęcony wyłącznie produkcjom niezależnym – 1ndie World – jest jedyny w swoim rodzaju, stawia na uczestnictwo, pobudza do działania, odświeża umysł.

Twitter

RT @mrRyJek: I tyle... wow #yonder https://t.co/XbBhuuFXdo
RT @thibaultsimar: Re-textured an old scene, playing with lights. #voxel #magicavoxel https://t.co/PaPdE7ujk3