Tryb fabularny dla The Long Dark!

Niezależne studio Hinterland Studio Inc. Opublikowało dziś pierwsze oficjalne informacje dotyczące długo oczekiwanego przez graczy, trybu fabularnego do popularnej gry survivalowej The Long Dark. W głębokiej kanadyjskiej dziczy, gracz zmaga się z matką naturą, która stała się jeszcze bardziej surowa po kataklizmie geomagnetycznym.

Pierwsza część trybu fabularnego wypuszczona zostanie na rynek wiosną 2016 roku, a następne epizody będą publikowane do końca 2016. Gracz wcielać się będzie w pilota Willa Mackenziego oraz doktor Astrid Greenwood, starających się przetrwać w świecie zniszczonym przez wydarzenia nazwane „First Flare”.

TheLongDark

Co zawierać będzie tryb fabularny?

  • Po wydaniu, The Long Dark będzie zawierać zarówno tryb fabularny, jak i tryb sandbox. Pierwszy epizod Story Mode’a oferować ma około 3-4 godzin rozgrywki. Gdybyśmy mieli podliczyć wszystkie odcinki, aby przejść całość potrzebujemy około 10-12 godzin.
  • Gracz będzie poznawał historię z perspektywy dwóch postaci: Willa Mackenziego i Dr. Astrid Greenwood.
  • Rdzeń mechaniki gry pozostaje praktycznie bez zmian, lecz zostaje on dostosowany specjalnie do narracji obecnej w trybie fabularnym. Również permadeath zostanie usunięte, a na miejsce tego elementu wskoczy system save’ów.
  • W trybie fabularnym użyte zostały znane już graczom tereny z sandboxa, ale spodziewać się możemy około 25-30% zupełnie nowych obszarów gry.
  • Użytkownicy, którzy już posiadają grę w Early Accessie nie muszą dodatkowo płacić za wprowadzany tryb fabularny. Zostanie on automatycznie pobrany tuż po premierze pierwszego epizodu.
  • Wiosenna premiera Story Mode’a będzie też momentu wyjścia The Long Dark z fazy Early Accessu.
  • Cena gry automatycznie wzrośnie po premierze trybu fabularnego, ze względu na zwiększenie zawartości gry.