Tumblestone nową grą Ty Taylora

Studio The Quantum Astrophysicists Guild znane z The Bridge, jednej z lepszych gier niezależnych ubiegłego roku, prezentuje swój nowy projekt.

TumblestoneScreenshot1 TumblestoneScreenshot8

Tumblestone będzie grą w „zbijanie” klocków, które opadają powoli w dół planszy. Zebranie trzech klocków w tym samym kolorze usunie je z planszy i odsunie w czasie zbliżającą się nieuchronnie porażkę. Cała gra podana będzie w bardzo przyjemnej dla oka, ręcznie rysowanej grafice, a swoich sił spróbować będzie można zarówno w trybie single jak i multiplayer. W tym pierwszym zobaczymy takie wariacje jak Marathon, Heartbeat czy Puzzle, drugi z kolei pozwoli zmierzyć się z trójką innych graczy, bądź zagrać z nimi w trybie kooperacji. Oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie, aby w miejsce znajomych wstawić sztuczną inteligencję. W tym przypadku do wyboru będzie kilka poziomów trudności, by każdy mógł dostosować rozgrywkę do własnych upodobań. Warto wspomnieć też o tym, że w grze umieszczono sporo dodatkowej zawartości do odblokowania, m.in. nowe tła czy postacie.  Na pierwszy rzut oka wygląda jakby tytuł ten nastawiony był bardziej na tzw. niedzielnych graczy i krótkie posiedzenia, ale wydaje mi się, że każdy powinien się przy nim dobrze bawić. Warto więc obserwować trwające nad nim prace i dać Tumblestone szansę po premierze.


Do premiery (jesień 2014r.) jest jeszcze trochę czasu, jednak już niedługo będzie można zobaczyć grę w akcji na SXSW Gaming Expo (7-9 marca, Texas) oraz PAX East (13 kwietnia, Boston).