Turniej CodeCraft – pierwsze tego typu wydarzenie w Polsce

W czwartek 31.07. rozpoczął się turniej online CodeCraft, skierowany do programistów i organizowany na platformie codearena.pl. Zadaniem uczestników jest stworzenie sztucznej inteligencji, która pokona przeciwników Nagroda główna to 2500 zł.

Wirtualne rozgrywki sztucznych inteligencji zaprogramowanych przez uczestników CodeCraft będą się odbywać na platformie codearena.pl od 31.07. przez cały sierpień. Turniej inspirowany jest grami strategicznymi, a innowacją jest tu element współtworzenia, uzyskany poprzez pisane przez uczestników skrypty. Dodatkowo gra wzbogacona jest atrakcyjną grafiką, Dodatkową atrakcją turnieju będzie możliwość obserwowania rozgrywek w czasie rzeczywistym, nie tylko dla jego uczestników, ale także dla wszystkich zainteresowanych, którzy zajrzą na stronę www.codearena.pl.

635406870040187601

Nagrodą główną w turnieju jest suma 2500 zł, a także szansa na zdobycie praktyk w firmach branży IT, jak również nagrody rzeczowe. Wśród partnerów projektu znalazły się takie marki jak Gaming Live TV, Promise czy PWN, a portal 4programmers.net objął go patronatem. Organizatorem turnieju jest codearena – nowo powstała platforma z cyklicznymi turniejami online, które co miesiąc wyłonią najlepszego programistę sztucznej inteligencji. To pierwsze tego typu turnieje w Polsce.