Tytułu z amJamu już dostępne!

We wrześniu Artifex Mundi zorganizowało pierwszą edycja amJamu, podczas którego kilkudziesięciu uczestników reprezentujących firmy polskiego gamedevu spędziło 48 godzin na tworzeniu gier, które są już dostępne do pobrania na oficjalnej stronie eventu.

Jedenaście zespołów złożonych grafików, designerów, programistów, testerów i innych ludzi o szerokich kompetencjach miało za zadanie stworzyć od podstaw grę na zadany temat, który został ujawniony przez Prezesa Artifex Mundi – Tomasza Grudzińskiego – podczas oficjalnego otwarcia amJamu.

Temat tej edycji brzmiał „This Parrot is no more” i stanowił nawiązanie do jednego ze skeczy kabaretu Monty Python, którego twórczość założyciele Artifex Mundi darzą szczególnym sentymentem.

Uczestnicy mieli niespełna 2 doby, żeby uwolnić drzemiące w sobie pokłady kreatywności i stworzyć oryginalną, angażującą i po prostu pyszną grę a następnie zaprezentować ją jury i publiczności.

amJamWinners

Po wielu godzinach pichcenia, siekania, krojenia, klejenia i przyprawiania, sędziowski skład zabrał się za degustację, w wyniku której wyłonił 3 zwycięskie drużyny: Cztery Artefakty i pół litra (Flying Wild Hog) z grą „JumpyParrot”, Vile Monarch z grą „Oh…Sir!” oraz Nieogary Piekieł (Artifex Mundi) z grą „Farrot”

Doskonała atmosfera sprawiła, że event obrodził wieloma zróżnicowanymi i oryginalnymi produkcjami, takimi jak: SimilarPetShopInc (Korale Alana), Farrot (Nieogary Piekieł), The Last Cracker Bender (Suchy Eyeliner), Beautiful Plumage (Anshar Studios), .Temmp_Parrot (Incuvo), Jumpy Parrot (Cztery Artefakty i Pół Litra), Parrotslinger (Techland).

OhSirScreenshot

Gry można pobrać z oficjalnej strony amJamu http://www.artifexmundi.com/amjam/

Warto wziąć pod uwagę, że tytuły powstawały jedynie przez 48h zatem, a część z nich wymaga jeszcze sporo pracy, niemniej już teraz każdy zawiera w sobie najważniejsze składniki dobrej, jamowej gry: oryginalny pomysł i nietuzinkowe rozwiązania.

Gra „Oh…Sir” będzie niebawem dostępna na oficjalnej stronie Vile Monarch.

[Informacja prasowa]