Walka między magicznymi piratami a niesławnymi wikingami rozpoczęta

Fińskie studio LudoCraft wydało pełną wersję swojej gry – AirBuccaneers. Ten sieciowy FPS ukaże się na platformie Steam już 5 grudnia. AirBuccaneers jest to gra multiplayer, w której zabawa polega na potyczkach statków powietrznych pomiędzy magicznymi piratami a niesławnymi wikingami. Walczą oni o dominację nad północą. Gra opiera się na bardzo ścisłej współpracy oraz na dużych umiejętnościach strategicznych. AirBuccaneers jest to gra na komputery osobiste – napędzana jest silnikiem Unity 4.

Oryginalnie, gra jest modem dobrze znanegoUT 2004, jednak jej popularność i zainteresowanie użytkowników spowodowało, iż producenci postanowili rozszerzyć ją do pełnoprawnego tytułu.

W fińskim produkcie wcielamy się w postać magicznego pirata bądź wikinga i stajemy do walki w przestworzach. Celem jest pokonanie przeciwnika i ocalenie ważnych punktów kontrolnych. Do swojej dyspozycji mamy duży asortyment uzbrojenia, który pozwoli nam w łatwiejszym likwidowaniu oprawców. Wersja AirBuccaneers została oceniona przez naszą ekipę na mocną 7, tekst napisany przez Bartka Trzonka znajdziecie pod linkiem.

Sukces, a także gorzkie porażki, zależą wyłącznie od tego jak dobrze będziecie współpracować ze swoimi kompanami. Znalezienie odpowiedniego rodzaju strategii nie będzie wcale łatwe zwłaszcza w świecie silnych wiatrów i tajemniczej magii Północy – mówi Tomi Thurlin Dyrektor Kreatywny LudoCraft

Jak natomiast o swojej grze mówi CEO firmy LudoCraft ?:

AirBuccaneers kładzie duży nacisk na pracę zespołową gdzie szybkość i walka jest bardzo ważna, jednak to taktyka jest kluczem do sukcesu. Gra składa się z intensywnych walk w przestworzach gdzie armady statków powietrznych walczą pomiędzy sobą do ostatniej kropli krwi. Otworzymy mityczna historię gry podczas fazy beta. W skrócie – Wikingowie winią Piratów, którzy to wedle starych zapisków pozwolili magii uciec ze świata. Nienawiść wciąż narastała, prowadząc dwa wrogie plemiona do bardziej zaciekłych i epickich bitew.” – tak o to opisał swoją grę CEO firmy LudoCraft – Tony Mannien.

AirBuccaneers znajdował się w drugiej paczce na platformie Steam GreenLight. Gra została opracowana z bliskim udziałem wszystkich fanów, a Ci którzy kupili grę przed wydaniem na Steam automatycznie otrzymają kod do gry.

Kluczowe cechy AirBuccaneers: 

  • Sieciowy FPS dla fanów CO-OP
  • Intensywne powietrzne bitwy
  • Położono duży nacisk na pracę zespołową. Gracze solo muszą zacząć współpracować!
  • Atakujcie wrogie statki i doszczętnie je zniszczcie!
  • Cztery rodzaje statków
  • Duży wybór broni
  • Trwały rozwój postaci
  • Cztery klasy specjalizacji
  • Stwórz własną unikalną postać
  • Dowiedzcie się co tak naprawdę stało się w mroku przeszłości

Dodatkowe informacje:

AirBuccaners na Steam: http://store.steampowered.com/app/223630
Oficjalna strona producentów: www.airbuccaneers.com