WGK kusi

Krajowa Konferencja Wytwarzania Gier Komputerowych jak co roku odbędzie się w Gdańsku w dniach od 6 do 8 września na terenie Politechniki Gdańskiej. Tegoroczne hasło przewodnie to: „I Create Games”.

Organizatorzy chcą porozmawiać o grach i działalności twórców ponad podziałem na specjalizację, czy poziom zaawansowania. Zachęcają do integracji developerów z całej Europy.

Wśród wykładowców oraz uczestników paneli dyskusyjnych będziemy mogli spotkać: Jacka Brzezińskiego z Techlandu (m.in. Dead Island Riptide); Grażynę Domańską z Ubisoft (Tom Clancy’s The Division), Tomasza Gopa z CI Games (Lords of the Fallen), Michała Marcinkowskiego (Soldat, King Arthur’s Gold), czy Macieja Miąsika z one2tribe (współtwórca Electro Body i Wiedźmina).

To oczywiście nie wszyscy znamienici goście jacy pojawią się na WGK, korytarze politechniki przemierzać będą również przedstawiciele 11 bit studios, The Farm 51, Gameforge, Wargaming.net, czy Vivid Games.

WGK zamierza zaoferować gościom liczne warsztaty oraz konkursy dla twórców indie (do wygrania sprzęt komputerowy, gry, książki o tworzeniu gier).

Wszyscy chętni mogą już rezerwować przepustki, które na całość konferencji zaczynają się od 100 zł. Ja tymczasem zapraszam do odwiedzenia oficjalnej strony oraz przejrzenia galerii z zeszłego roku.

Ten pokaz slajdów wymaga włączonego JavaScript.