Wielki Halloweenowy Przegląd Indyków cz.2

część 1 WSTĘP i ZOMBIE

STRYCH ZAMKNIĘTY, BO DUUUUUUUUCHY

Zanim przyszła moda na zombie, ulubionym straszakiem publiczności były duchy. Nurt indie, znany ze swej pasji do odkurzania wszystkiego z napisem ‚retro’, wziął również pod swe skrzydła sporo niematerialnych widm. Niektóre nie dawały rady już straszyć, ale kreatywne indycze głowy i dla nich szybko znalazły zajęcie.

Tytułowi bohaterowie Spirits byli kompletnie otumanieni latami spędzonymi w zapomnieniu. Jednak ich silna wola współpracy i nadnaturalne umiejętności zaowocowały miłą i przyjemną produkcją nawiązującą do popularnych niegdyś Lemmingsów, co pozwoliło im na nawiedzenie niezliczonej ilości komputerów i smartfonów.

Spirits
Spirits

Większy problem był z duchem, który ostatecznie trafił do The Novelist. Upiór za nic nie chciał straszyć, przerażenie kogokolwiek traktował jak ujmę na honorze i unikał wszelkiego kontaktu. Dodatkowo był straszliwie ciekawski i miał niemałe problemy z podejmowaniem decyzji. Krążyły legendy, że za życia był świetnym lalkarzem, jednak żywota dokonał tragicznie, bo od zbytniego zaangażowania w problemy swych pacynek popadł w depresję.

The Novelist
The Novelist

Problemów ze straszeniem nie mieli natomiast Indianie, konkwistadorzy i pionierzy z Betrayera. Ci nie dość, że kręcili się po terenach swej śmierci w hurtowych ilościach, to pamięć u nich działała aż wręcz za dobrze. Nie trzrba było więc przypominać im jak się straszy, a wspomnienia ponierów pozbierane do kupy skleiły się w całkiem zajmującą i mroczną historię.

Betrayer
Betrayer

Kto szuka, ten znajdzie duchy również w produkcjach takich jak Poltergeist: A Pixelated Horror, w których napędzane ektoplazmą upiory użyczają swych mocy, by wygonić z nich nieproszonych gości i uciążliwych lokatorów. Jak to mówią: żadna praca nie hańbi, a tak ciężko w dzisiejszych czasach zarabiać w wyuczonym zawodzie.

Poltergeist: A Pixelated Horror
Poltergeist: A Pixelated Horror

KREW LEJE SIĘ GĘSTO I SIKA STRUMIENIAMI

„Bo to co nas podnieca, to czasem też jest krew”, jak śpiewają na dorocznym festynie w Transylwanii. I choć prawdziwi wyjadacze będą kręcić nosem, że poniższe produkcje nie powinny znaleźć się w tym zestawieniu, to nie oszukujmy się: krew, pulsująca, świeża i gęsta jest ważnym składnikiem produktów strachogennych, inaczej takim powodzeniem nie cieszyłoby się słówko gore (ang. zakrzepła krew, określenie na produkcję, w której jucha bucha w ilościach przemysłowych). A skoro przeciętny zjadacz chleba potrafi zemdleć na samą myśl o paru kroplach…

Czym jest tytułowy bohater gry Super Meat Boy i jak to się dzieje, że chodzi, biega i skacze mimo że przy najmniejszym ruchu bryzga strumieniami krwi na lewo i prawo, tego nie wie nikt i może lepiej się nad tym nie zastanawiać. W każdym razie ta oryginalna, super szybka i super wciągająca gra jest równie mocno wymagająca co krwawa, tym samym u ludzi o słabej tolerancji na widok czerwonej posoki każde uruchomienie przygód mięsnego chłopca wiązać się będzie z emocjami na najwyższym poziomie. I to nie tylko dlatego, że gra jest jednym z indyczych klejnotów koronnych.

super meat boy
super meat boy

W They Bleed Pixels krwi może jest trochę mniej, ale i tak spokojnie wystarcza, by zabryzgać nią całą planszę. Pracę wykonujemy siekąc wrogów szczypcami, jakie zamiast dłoni ma główna bohaterka. Atmosfera i klimat sieją nastrój grozy, a niemilcy krwawią obficie przy każdym uderzeniu. Mniam!

They Bleed Pixels
They Bleed Pixels

Domorosłym zwyrodnialcom, którzy ciągle nie mogą się doczekać symulatora kata, sali tortur i innych seryjnych morderców, zostaje zabawa w udawanie, że ratuje się komuś życie w Surgeon Simulator 2013. Pod przykrywką szczytnej misji można tu rąbać kości, ciąć tętnice, a nawet, biorąc za przykład Jokera z Mrocznego Rycerza, zabawić się w chowanie w pacjencie najróżniejszej elektroniki. Bombę niestety można sobie już tylko wyobrazić, ale i tak jest makabrycznie i bardzo krwawo!

Surgeon Simulator 2013
Surgeon Simulator 2013

Już niedługo część 3 UPIORNE WAKACJE i SPIS WSZYSTKICH POTWORÓW

Maciek Ejsymont