Wielki Halloweenowy Przegląd Indyków cz.3

część 1 WSTĘP i ZOMBIE
część 2 DUCHY i KREW

CHWILA WYTCHNIENIA

Tak jak twórcy wybitnej filmowej trylogii o przygodach Austina Powersa pochylają się nad kwestią problemów i losów pracowników niższego szczebla, jakich nieustraszony agent eliminuje w dziesiątkach egzemplarzy, tak my pochylmy się nad losem tych złych maluczkich, których w kolejnych produkcjach anihilujemy bez większego zastanowienia. Jasne, lubią swoją pracę, to fucha do której zostali stworzeni, ale każdy potrzebuje odpoczynku, zmiany klimatu lub chociaż lekkiego mrugnięcia okiem i czegoś o lżejszej atmosferze.

Guacamelee
Guacamelee

KOŚCIOTRUPY, by odpocząć jadą suszyć kości w słońcu Meksyku (Guacamelee) lub zwiedzają zaświaty Japonii w tradycyjnych wojskowych strojach (Skulls of Shogun). Japonię lubią też co bardziej żwawe zombie (Super House of Dead Ninjas). CZARNY RYCERZ czasem siada wygodnie w fotelu by powspominać dzieciństwo i trochę sobie na jego temat pofantazjować (Reaper). WILKOŁAKI jadą w góry hasać po śniegu i przeszkadzać uczciwym drwalom w spaniu po całym dniu ciężkiej pracy (Sang – Froid). GOBLINY, gdy zmęczą je regularne bęcki od wielkich herosów próbują zniszczyć dzieciom Halloween (Costume Quest). A wszyscy od czasu do czasu spotykają i bawią się razem na jednej wielkiej wspólnej imprezie i nie ważne, że każdy z nich okupi to solidnymi siniakami od bohatera lub bohaterki, któremu/której w ferworze zabawy zniszczą życie, dajmy na to poprzez zabicie ukochanej osoby i na przykład uprowadzenie dziecka (Blood of the Werewolf).

Costume Quest
Costume Quest

To działa też w drugą stronę i czasami milusi-bielusi, puszysty króliczek zamienia się w żądną krwi bestię z piekła rodem (Hell Yeah), a postacie z baśni gotowe są nawet na zastosowanie urynoterapii zaaplikowanej przez dr Americana McGee, byle tylko nie ociekać lukrem i pozbyć się zapachu cukierków (Grimm).

Grimm
Grimm

POTWORY I DEMONY

Znowu będzie nie do końca strasznie, ale dobry bestiariusz to połowa sukcesu. Także jeżeli ktoś ceni STRRRASZNIE smakowite modele wrogów, ten na pewno znajdzie coś dla siebie stając u boku Abraham Van Helsinga Jr (The Incredible Adventures of Van Helsing), gdzie przyjdzie nam zatopić stal i ołów w stuningowanych i odświeżonych wersjach potworów z dawnych klechd, bajań i pogańskich wierzeń. Szabelką i spluwą, tym razem bardziej piekielne pomioty, zniszczyć można razem z Lo Wangiem w remake’u Shadow Warriora popełnionym przez polską Flying Wild Hog.

eldritch
Eldritch

Poza piekłem i starymi wierzeniami miejscem pełnym strasznych stworzeń jest przelana na papier wyobraźnia mistrza makabry – H. P. Lovecrafta. W indyczym menu potrawy sponsorowane tym wielkim nazwiskiem to stylizowany na Minecrafta roguelike Eldritch, oraz logiczno-zręcznościowy produkt z rodziny gier portalopodobnych, którego tytuł to Magrunner. Jeszcze nigdy pingwiny i ośmiornice nie były tak straszne!

Magrunner
Magrunner

 

Późnym wieczorem część 4: PRAWDZIWY STRACH