Wielki Halloweenowy Przegląd Indyków cz.3

część 1 WSTĘP i ZOMBIE
część 2 DUCHY i KREW

CHWILA WYTCHNIENIA

Tak jak twórcy wybitnej filmowej trylogii o przygodach Austina Powersa pochylają się nad kwestią problemów i losów pracowników niższego szczebla, jakich nieustraszony agent eliminuje w dziesiątkach egzemplarzy, tak my pochylmy się nad losem tych złych maluczkich, których w kolejnych produkcjach anihilujemy bez większego zastanowienia. Jasne, lubią swoją pracę, to fucha do której zostali stworzeni, ale każdy potrzebuje odpoczynku, zmiany klimatu lub chociaż lekkiego mrugnięcia okiem i czegoś o lżejszej atmosferze.

Guacamelee

Guacamelee

KOŚCIOTRUPY, by odpocząć jadą suszyć kości w słońcu Meksyku (Guacamelee) lub zwiedzają zaświaty Japonii w tradycyjnych wojskowych strojach (Skulls of Shogun). Japonię lubią też co bardziej żwawe zombie (Super House of Dead Ninjas). CZARNY RYCERZ czasem siada wygodnie w fotelu by powspominać dzieciństwo i trochę sobie na jego temat pofantazjować (Reaper). WILKOŁAKI jadą w góry hasać po śniegu i przeszkadzać uczciwym drwalom w spaniu po całym dniu ciężkiej pracy (Sang – Froid). GOBLINY, gdy zmęczą je regularne bęcki od wielkich herosów próbują zniszczyć dzieciom Halloween (Costume Quest). A wszyscy od czasu do czasu spotykają i bawią się razem na jednej wielkiej wspólnej imprezie i nie ważne, że każdy z nich okupi to solidnymi siniakami od bohatera lub bohaterki, któremu/której w ferworze zabawy zniszczą życie, dajmy na to poprzez zabicie ukochanej osoby i na przykład uprowadzenie dziecka (Blood of the Werewolf).

Costume Quest

Costume Quest

To działa też w drugą stronę i czasami milusi-bielusi, puszysty króliczek zamienia się w żądną krwi bestię z piekła rodem (Hell Yeah), a postacie z baśni gotowe są nawet na zastosowanie urynoterapii zaaplikowanej przez dr Americana McGee, byle tylko nie ociekać lukrem i pozbyć się zapachu cukierków (Grimm).

Grimm

Grimm

POTWORY I DEMONY

Znowu będzie nie do końca strasznie, ale dobry bestiariusz to połowa sukcesu. Także jeżeli ktoś ceni STRRRASZNIE smakowite modele wrogów, ten na pewno znajdzie coś dla siebie stając u boku Abraham Van Helsinga Jr (The Incredible Adventures of Van Helsing), gdzie przyjdzie nam zatopić stal i ołów w stuningowanych i odświeżonych wersjach potworów z dawnych klechd, bajań i pogańskich wierzeń. Szabelką i spluwą, tym razem bardziej piekielne pomioty, zniszczyć można razem z Lo Wangiem w remake’u Shadow Warriora popełnionym przez polską Flying Wild Hog.

eldritch

Eldritch

Poza piekłem i starymi wierzeniami miejscem pełnym strasznych stworzeń jest przelana na papier wyobraźnia mistrza makabry – H. P. Lovecrafta. W indyczym menu potrawy sponsorowane tym wielkim nazwiskiem to stylizowany na Minecrafta roguelike Eldritch, oraz logiczno-zręcznościowy produkt z rodziny gier portalopodobnych, którego tytuł to Magrunner. Jeszcze nigdy pingwiny i ośmiornice nie były tak straszne!

Magrunner

Magrunner

 

Późnym wieczorem część 4: PRAWDZIWY STRACH

Maciej Ejsymont

Autor: Maciej Ejsymont

Fan starych kreskówek i niezdrowego żarcia. Na co dzień piąty rok udaje, że studiuje informatykę. Uwielbia dobre książki i widowiskowe filmy w hurtowych ilościach. Komiksy raczej europejskie, ale to Spider-Man i Iron Man są głównymi wzorami do naśladowania. Jak dorośnie, zostanie Indianą Jonesem. Marzy o pokoju na świecie i powieszeniu na ścianie repliki 1:1 legendarnego Soul Reavera. Weapon of choice: floret (bo nic cięższego nie uniesie). Kocha gry niezależnie od platformy, kompletnie nie umie się ścigać i nie ogarnia strategii. W konsolowej wojnie kibicuje Nintendo. Sympatie SF wyraża słowami: „may the force long live and prosper with you”.

1ndieWorld

Uniwersum indie games nie jest już rajem dla geeków, fantazją nerdów, undergroundowym dziwactwem…

Gry niezależne kształtują mainstream, narzucają trendy, zmieniają świat.

Zrobimy wszystko co w naszej mocy, aby pomóc naszym użytkownikom odkryć magię indie. Pierwszy w Polsce serwis, poświęcony wyłącznie produkcjom niezależnym – 1ndie World – jest jedyny w swoim rodzaju, stawia na uczestnictwo, pobudza do działania, odświeża umysł.

Twitter

RT @mrRyJek: I tyle... wow #yonder https://t.co/XbBhuuFXdo
RT @thibaultsimar: Re-textured an old scene, playing with lights. #voxel #magicavoxel https://t.co/PaPdE7ujk3