Wikingowie (i nie tylko) biorą się za pisanie kodu

W dniach 14-16 luty w Kopenhadze odbędzie się kolejna edycja Nordic Game Jam, tym razem nasza ekipa będzie bezpośrednio na miejscu robiąc zdjęcia, kręcąc filmy, pisząc newsy i wywiady! Czeka nas smakowity weekend!

Nordic Game Jam 2014 pretenduje do bycia największym wydarzeniem branży rozrywki elektronicznej w Danii. Event systematycznie odbywa się od 2006 roku i przyciąga ludzi z całej Europy.

Ideą Game Jamu jest stworzenie gry w przeciągu 48 godzin. Nie uświadczymy jednak walki do ostatniej kropli krwi, bowiem uczestnicy przyjeżdżają na miejsce często nie po to, by zaprojektować najlepszy tytuł ze wszystkich, ale żeby sprawdzić swoje możliwości, poznać nowych ludzi i tajniki tworzenia gier. Na miejscu organizowane są zespoły składające się osób z różnych środowisk: weteranów branży, studentów, twórców niezależnych, taki misz-masz gwarantuje masę wrażeń i eksplozję twórczości.

Jako ciekawostkę należy dodać, że zwycięzcy zeszłorocznego Poznań Game Jam wygrali wyjazd do Kopenhagi w ramach serii wydarzeń Global Game Jam. Życzymy im powodzenia, niech pokażą na co nas stać!

Za naszą relację odpowiedzialni będą Dominik wraz z Karoliną, wypatrujcie więc przez cały przyszły weekend świeżych zdjęć i tekstów. Szerszy materiał powstanie już na pewno po powrocie i ochłonięciu.

Jeśli relacja z Nordic Game Jamu to dla was mało, to będziemy mieć też niespodziankę w postaci odwiedzin siedziby Unity. W jakich warunkach powstaje jeden z najpopularniejszych silników do tworzenia gier? Tego dowiecie się wkrótce!

Jeśli chcecie dowiedzieć się więcej o wydarzeniu, to zerknijcie na poniższy materiał wideo oraz odwiedźcie oficjalną stronę Nordic Game Jam, którą znajdziecie TU