World Zombination będzie gotowe na wiosnę

Byli pracownicy podupadającej od jakiegoś czasu Zyngi zakasali rękawy i założyli swoje studio Proletariat Inc. Pierwszą grą jaką stworzą będzie World Zombination. Podczas Pax Prime rzucili nieco światła na docelowe platformy oraz datę premiery gry.

World Zombination to strategia czasu rzeczywistego (RTS), w której pokierujemy hordami nieumarłych zgnilców, bądź grupami ludzkich niedobitków. Wbudowany system online pozwoli na zakładanie gildii i planowanie ataków na konkretne cele przez wielu graczy jednocześnie.

Tytuł najpierw pojawi się na iPadzie i tabletach z Androidem, potem na smartfonach, by w końcu zawędrować na PC i Mac. Premiera została luźno podana na wiosnę 2014, możemy jednak spodziewać się wersji beta już na początku roku.

Nie wiadomo również jaka zostanie przyjęta forma płatności za produkt. Wciąż rozważane są różne opcje, w tym wersja free to play, w której wraz z postępami w grze odblokujemy paczki przyspieszające rozgrywkę – oczywiście za nie już zapłacimy prawdziwą walutą.

Dla zainteresowanych mamy zwiastun, choć niestety nie pokazuje on gameplayu.

 

Źródło: Joystiq