Worlds of Magic powraca na Kickstartera

Polskie Studio Wastelands Interactive po sześciu miesiącach od ostatniej, pozytywnie zakończonej kampanii na Kickstarterze znów proszą o pieniądze.

Nie, poprzednia kasa się nie skończyła (wszak zebrali 15,000£ więcej niż docelowo prosili), jednak ambicja twórców na widok wspaniałego przyjęcia tytułu sprowokowała ich, by jeszcze mocniej dopracować grę. Tym razem proszą o 5000£, z czego gros sumy ma zostać przeznaczone dla grafików. Ponowna kampania ma na celu również zebrać większą ilość społeczności wokół Worlds of Magic, do developera bowiem docierały liczne głosy niezadowolonych fanów, którzy najzwyczajniej w świecie nie mieli pojęcia o pierwszej zbiórce, a bardzo chcieli by wesprzeć ten tytuł.

Dla przypomnienia WoM to gra typu 4X (eXplore, eXpand, eXploit i eXterminate) mająca być duchowym spadkobiercą Masters of Magic. Tytuł będzie DRM free, mechanika zostanie oparta o zasady D20, a każda nowa gra różnić się będzie od poprzedniczki z powodu proceduralnie generowanych map.

Wastelands Interactive dziś rozpoczęło zbiórkę i na chwilę obecną mają już niemal 80% kwoty, wow! Gra zmierza na Windowsa, Maca i Linuxa (Styczeń 2014) oraz na Androida i iOS (Lipiec 2014).

Strona Kickstartera Worlds of Magic