Wrocławskie Muzeum Gier Wideo na wspieram.to

Muzeum Gier Wideo możecie odwiedzić w Berlinie, Paryżu lub za Wielką Wodą. Co Wy na to, by podobna instytucja otworzyła podwoje w naszym kraju?

Z całą pewnością jesteście na tak, niemniej setki bananów na twarzach to za mało! Muzeum Gier Wideo we Wrocławiu, Europejskiej Stolicy Kultury 2016r, potrzebuje bowiem waszej pomocy. Jeżeli jak my kochacie gry i za słuszne uważacie pielęgnowanie ich historii, wesprzyjcie projekt na rodzimym portalu crowdfundingowym www.wspieram.to. Zbiórka potrwa jeszcze dwa miesiące, a suma, jakiej potrzebują pomysłodawcy, to 33.300 zł.

Ideą projektu MGW jest stworzenie ciekawego miejsca, w którym będzie można poznać szczegółową historię gier i sprzętu dla nich przeznaczonego. Mamy zamiar pokazać jak rozwijała się rozrywka multimedialna na przestrzeni wielu dekad oraz jaki wpływ mają gry na ludzi (m.in. w zależności od wieku). Pojawią się również różne „gamingowe” eventy oraz spotkania edukacyjne.

Pieniądze uzbierane podczas zbiórki zostaną spożytkowane na kupno kultowych czasopism o grach, eksponatów, ich gruntowne testy sprawnościowe, budowę serwisu internetowego z encyklopedią i organizację imprezy GoldenFive, w ramach której będziecie mogli poznać organizatorów przedsięwzięcia, poznać plany na przyszłość, a nawet nawiązać kontakty biznesowe.

Zachęcamy do śledzenia informacji na oficjalnej stronie Muzeum. Zapraszamy również do zerkania na fanpage i Twittera.