Wygraj kampanię PR dla swojej produkcji! Startuje druga edycja FreeGalaktus

Galaktus PR agencja obsługująca klientów z branży technologicznej oraz growej organizuje drugą edycję konkursu FreeGalaktus. Głównym celem oczywiście jest wybór najlepszych tytułów spośród propozycji przesłanych przez twórców niezależnych.

Ubiegłoroczna edycja osiągnęła ogromny sukces i spotkała się z bardzo dużym zainteresowaniem mediów i twórców gier. Do konkursu zgłoszono 51 gier z 11 krajów, z których jury jednogłośnie wybrało jako zwycięzcę grę Layers of Fear krakowskiego studia Bloober Team. W puli nagród znalazło się ponad 40 tysięcy złotych, a informacja o konkursie dotarła do setek tysięcy użytkowników Social Media oraz portali growych.

Layers_of_Fear

„FreeGalaktus to idealna szansa, by pokazać się światu. Zeszłoroczna wygrana Layers of Fear była pierwszym krokiem do medialnego szumu, który wytworzył się wokół gry. Nie wolno przegapić takiej okazji!” – powiedział Rafał Basaj, PR Manager Bloober Team.

W skład jury FreeGalaktus 2016 wchodzą specjaliści, o których słyszeliście wiele razy. Jednym z nich jest Jacek Głowacki, ceniony wykładowca i autor wielu publikacji na portalu Onet Gry. Natalia Dołżycka ma ogromne doświadczenie w prowadzeniu ogólnoświatowych kampanii dla gier mobilnych. Jest w stanie doskonale ocenić potencjał tworzonych gier i wskazać produkcję o największej szansie na globalny sukces. Szeregi komisji konkursowej zaszczyci także producent w firmie Flying Wild Hog i wieloletni tester gier – Artur Maksara oraz moja skromna osoba. W pracy nad wyborem najlepszej gry indie pomoże również pomysłodawca konkursu FreeGalaktus – Mateusz Szukajt, właściciel agencji Galaktus PR, a prywatnie pasjonat gier oraz osoba aktywnie wspierająca wydarzenia związane z branżą gier wideo oraz sceną indie.

Główną nagrodą tegorocznej edycji konkursu FreeGalaktus jest kampania PR w Polsce i Europie dla dwóch gier. Jedną wybierze jury, drugą internauci w głosowaniu online. Zwycięskie zespoły mają również zagwarantowane stanowiska na targach: Poznań Game Arena 2016, East Games United 2016, Pixel Heaven 2017, Casual Connect 2017 i Reboot Develop 2017 oraz wystąpienie na Digital Dragons 2017, gdzie zaprezentują swoje gry szerszej publiczności.

Wszystkie szczegóły konkursu oraz regulamin tegorocznej edycji znajdują się na stronie głównej wydarzenia. Aby wziąć udział w konkursie, wystarczy przesłać komplet informacji na temat gry oraz studia na adres e-mail wskazany na www.FreeGalaktus.pl.

Jakub Wójcik

Autor: Jakub Wójcik

Założyciel serwisu 1ndieWorld największego portalu w Polsce zajmującego się grami niezależnymi. W tym momencie zarządza marketingowo swoim projektem. Odkąd tylko pamięta jest zapalonym graczem, a jego pierwszą miłością było Commodore 64. Niegdyś pisał na łamach GIEROmaniaka i profesjonalnie grał w FIFĘ, obecnie zagorzały miłośnik gier niezależnych, a w szczególności dzieła stworzonego przez Phila Fisha. Założyciel i pomysłodawca Games Rage, którego pierwsza edycja odniosła duży sukces. Ma jeszcze wiele pomysłów związanych z polskim gamedevem.

1ndieWorld

Uniwersum indie games nie jest już rajem dla geeków, fantazją nerdów, undergroundowym dziwactwem…

Gry niezależne kształtują mainstream, narzucają trendy, zmieniają świat.

Zrobimy wszystko co w naszej mocy, aby pomóc naszym użytkownikom odkryć magię indie. Pierwszy w Polsce serwis, poświęcony wyłącznie produkcjom niezależnym – 1ndie World – jest jedyny w swoim rodzaju, stawia na uczestnictwo, pobudza do działania, odświeża umysł.

Twitter

RT @mrRyJek: I tyle... wow #yonder https://t.co/XbBhuuFXdo
RT @thibaultsimar: Re-textured an old scene, playing with lights. #voxel #magicavoxel https://t.co/PaPdE7ujk3