Dziś dla odmiany to ja przeprowadziłem mini wywiad, dość nietypowy i bardzo spontaniczny. Porozmawiam bowiem z Brettem Jubinvillem – reżyserem i twórcą kreskówki Super Science Friends, o której mogliście poczytać w moim poprzednim tekście.

Paweł Wysowski: Na początek pytanie, które rodzi się zaraz po obejrzeniu pierwszego epizodu Super Science Friends. Kiedy możemy spodziewać się następnych odcinków? Czy będą one publikowane regularnie?

Brett Jubinville: Zacznijmy od tego, że mam dla Ciebie dwie wiadomości: dobrą i złą. Początkowo zakładaliśmy, że najpierw wypuścimy odcinek pilotażowy by zbadać czy odbiór jest pozytywny. Kiedy zobaczyliśmy jak szybko nasza kreskówka nabiera popularności, doszliśmy do wniosku, iż musimy stworzyć kolejne epizody! To była ta dobra informacja. Niestety, jako że czekaliśmy na statystyki oglądalności, nie zaczęliśmy nawet pisać scenariusza do odcinka drugiego, dlatego fani będą musieli troszkę poczekać.

Czy regularnie? Ująłbym to nieco inaczej, ostrożniej, otóż w przyszłym roku, o tej samej porze, można spodziewać się pojawiania kolejnych odcinków. W międzyczasie postaramy się jak najbardziej wypełnić powstałą lukę. Weźmy na ten przykład ukazujący się co tydzień komiks internetowy “Super Science Friends: 2099”, w którym możecie poznawać przygody Ady Lovelace – hakera rebelii, żyjącego w dystopijnym świecie przyszłości, kontrolowanym przez Z3. Całość znajdziecie tutaj: www.supersciencefriends.com/2099

SSF_Characters

PW: Czy możesz powiedzieć nam coś więcej na temat aktorów, którzy użyczyli postaciom swojego głosu? Kim oni są, skąd pochodzą? Niektórzy posiadają całkiem zabawny akcent!

BJ: Oczywiście! Większość głosów należy do artystów, którzy w jakiś sposób już współtworzą show, albo do naszych znajomych. Przedstawię Wam po krótce najważniejsze osobistości:

Albert Einstein – Fred Kennedy

Fred jest DJem w naszym lokalnym radio 102.1 “the Edge” w Toronto. Interesuje się naukami ścisłymi i kreskówkami, a przedstawiony nam został przez wspólnych znajomych. Według nas, ma on odpowiedni głos i jest pełen energii,, co czyni go idealnym młodym Einsteinem.

Winston Churchill – Adam Shaheen

Adam jest moim byłym szefem oraz jedyną osobą, która dzieli swoją narodowość ze swoim bohaterem.Zatem jak się domyślacie pochodzi z Anglii. Adam nieźle wczuł się w rolę, robiąc wcześniej research, by nauczyć się sposobu wypowiadania się Winstona.

Marie Curie – Sasha Bogolyubova

Sasha jest naszym background designerem i daje z siebie wszystko, by jak najlepiej oddać osobowość Marii Curie (oczywiście osobowość jaką sami wykreowaliśmy). Oprócz tego, Sasha odpowiada za rysunki związane z Marią w komiksie.

Tesla / Z3 – Hayden Finkelshtain

Hayden jest aktorem, aktualnie kończącym szkołę. Skontaktował się z nami zaraz po starcie projektu Super Science Friends na Kickstarterze. Chłopak posiada szeroką gamę głosów, od tych ciężkich i głębokich, po piskliwe, wystraszone i nerwowe (czego przykładem jest głos Tesli). Początkowo Hayden miał podkładać głos tylko i wyłącznie za Z3, ale po jakimś czasie stwierdziliśmy, że nada się również jako Nicola Tesla.

Darwin – Matt Servo

Matt jest naszym edytorem i kompozytorem w jednym, był odpowiedzialny za korekcję barwną w Super Science Friends. Do tego wszystkiego, Matt posiada niezwykły talent akroski, czego dowodem jest postać Darwina. Jeśli nie zauważyliście, to dodam, że podłożył on głos również za narrator na początku odcinka.

Freud / Tapputi – Brett Jubinville

Generalnie zajmowałem się wkiększością wstępnych nagrań do naszych animacji, i do kilku glosów zdążyliśmy nawyknąć. Między innymi do Freuda i Tapputi. W następnych odcinkach postaramy się nagrać głos Freuda jeszcze raz, ale tym razem aktor będzie prawdziwym Niemcem z krwi i kości. Natomiast ja prawdopodobnie pozostanę przy postaci Tapputi.

SSF_Characters_1

 

PW: Czy możesz zdradzić nam czego będą dotyczyć następne odcinki? Czy fani mogą liczyć na świąteczny odcinek specjalny?

BJ: Kiedy zaczniemy publikować następne epizody, co jak już wiecie nie wydarzy się zbyt prędko, skupimy się na przeciwnikach każdego bohatera. Mamy więc starcia: Tesla kontra Edison, Freud kontra Jung i Darwin kontra Papież na dinozaurze. Chcielibyśmy najpierw stworzyć panteon kontrbohaterów, by móc pokazać indywidualny charakter naszych protagonistów.

Co do odcinka świątecznego, to jeśli w ogóle takowy powstanie, to będzie dotyczył on Bożego Narodzenia 2017, po tym jak opublikujemy cały sezon pierwszy.

W międzyczasie zapraszamy do polubienia naszego profilu na Facebooku, gdzie możecie śledzić nasze postępy.

LINK DO FANPAGE’A: https://www.facebook.com/supersciencefriends/

 

 

 

Paweł Wysowski

Autor: Paweł Wysowski

Od niedawna przedstawiciel PC Master Race. W przerwie między graniem w tytuły AAA i czytaniem książek mistrza horrorów (Stephena Kinga), ogrywa mniejsze, niezależne tytuły. Fan wszelkiego rodzaju roguelike’ów oraz gier obarczonych ciężkimi wyborami moralnymi. Poza graniem na kompie uprawia windsurfing oraz tenis ziemny.

1ndieWorld

Uniwersum indie games nie jest już rajem dla geeków, fantazją nerdów, undergroundowym dziwactwem…

Gry niezależne kształtują mainstream, narzucają trendy, zmieniają świat.

Zrobimy wszystko co w naszej mocy, aby pomóc naszym użytkownikom odkryć magię indie. Pierwszy w Polsce serwis, poświęcony wyłącznie produkcjom niezależnym – 1ndie World – jest jedyny w swoim rodzaju, stawia na uczestnictwo, pobudza do działania, odświeża umysł.

Twitter

RT @mrRyJek: I tyle... wow #yonder https://t.co/XbBhuuFXdo
RT @thibaultsimar: Re-textured an old scene, playing with lights. #voxel #magicavoxel https://t.co/PaPdE7ujk3