Xbox One to najlepsze miejsce dla gier — od kategorii AAA do gier niezależnych

Dzięki programowi Independent Developers firmy Microsoft, Xbox One stanie się najlepszym i największym centrum gier oferującym niezliczone i coraz to nowe tytuły. Tak o to brzmi oficjalna prasówka na temat gier niezależnych na Xbox One, co to wszystko znaczy? O tym dowiecie się w środku!

Xbox pragnie pomóc niezależnym programistom w publikowaniu ich gier w Xbox One. W nowym sklepie Xbox One będzie można łatwo znaleźć każdą grę — od największych hitów uznanych wydawców do oryginalnych propozycji niszowych twórców.

Nowe funkcje konsoli Xbox One pozwolą promować każdą grę, niezależnie od tego, kto ją stworzył:

  • Trendy zawierają tytuły cieszące się największą popularnością wśród znajomych i w społeczności
  • Rekomendacje zawierają propozycje gier na podstawie tego, co dany gracz lubi
  • Wyróżnione zawierają polecane przez wydawców tytuły wybrane z całego sklepu
  • Dzięki Rejestratorowi gry i Udostępnianiu gracze mogą na bieżąco zapisywać ulubione momenty rozgrywki, edytować je i udostępniać znajomym na całym świecie
  • Dzięki Osiągnięciom i Wyzwaniom programiści i społeczność zmieniają gry w wyjątkowe wydarzenia

Program ID Xbox da twórcom gier takie same możliwości, jakie obecnie mają programiści Xbox, m.in. wszystkie funkcje konsoli, usługi w chmurze, technologię Kinect i zestaw narzędzi Xbox Live, takich jak Xbox SmartGlass, tryb dla wielu graczy, osiągnięcia czy tabele z wynikami. Międzynarodowy zespół pomocy, fora i lokalne wydarzenia ułatwią zdobywanie wiedzy, będą źródłem inspiracji i pomogą szybko i łatwo publikować gry na Xbox One.

Zgłoszenia do pierwszego etapu programu Independent Developers będą przyjmowane od dzisiaj. Więcej informacji na temat ID i sposobów zgłaszania się do programu można znaleźć na stronie www.xbox.com/id.

[via Informacja Prasowa, blog Indietrendy]