Z ukrycia wychodzi studio Thing Trunk i od razu mocno uderza!

Polscy twórcy pracowali w tajemnicy od prawie trzech lat i dziś ujawnili nieco ze swoich sekretnych planów. Nie pracowali nad grą, pracowali nad całą serią gier!

Po kolei jednak. Thing Trunk to polskie niezależne studio developerskie, które założyło trzech doświadczonych twórców gier: Maciej Biedrzycki (współzałożyciel Codeminion), Konstanty Kalicki i Filip Starzyński(założyciele Twinbottles). Skrzyknęli się w Warszawie by móc wspólnie pracować nad dość ambitnym projektem. Dziś uruchomili swoją stronę internetową (LINK) i ogłosili nad czym dłubali tak długi czas.

Return 2 Games – to seria gier typu mid-core, inspirowanych klasykami gier PC z lat 90-tych. W skład całej serii wejdzie 7 gier i każda kolejna będzie reprezentowała inny gatunek i tematykę, choć będą zawierały pewien wspólny pierwiastek klimatu. Nowoczesne adaptacje będą uderzały w sentyment graczy pamiętających czasy dyskietek (fakt, sentymentalna sprawa, ale wolę dzisiejsze nośniki danych zdecydowanie). Developer zapowiada nowatorskie rozwiązania w rozgrywce, ale co się kryje za tym pojęciem, na to niestety będziemy musieli poczekać.

Śladowa ilość informacji wzbudza moją ciekawość. Teaser, który możecie obejrzeć poniżej jeszcze bardziej ją potęguje. Pozostaje mieć tylko nadzieję, że projekt finalnie będzie tak dobry jak się zapowiada po tych skrawkach, które otrzymaliśmy w tym momencie. Jeżeli otrzymamy jakiekolwiek info o serii R2G, na pewno będziecie pierwszymi, którzy o tym przeczytają.

Dodatkowo zespół Thing Trunk ogłosił otwarcie programu „Sneak-Peek”. Jeżeli ktoś z was chciałby zobaczyć gry przed ich oficjalną premierę i pomóc w ich produkcji, może zapisać się do niego wchodząc w poniższy link.

STRONA PROGRAMU SNEAK-PEEK

PS Teaser zawiera wskazówki co do tematyki dwóch pierwszy gier. Macie jakieś domysły?;)