Znamy wyniki Life. Love Game Design Challenge

Zacznę może od tego, czym tak właściwie jest Life. Love Game Design Challenge. Otóż, jest to konkurencja, rodzaj wyzwania dla twórców, którego szósta edycja właśnie dobiegła końca. Tym razem uczestnicy mieli skupić się na temacie przemocy, której mogą doświadczyć nastolatki na randkach. Dokładnie pytanie brzmiało: czy jesteś w stanie stworzyć grę na temat przemocy, bez używania samej przemocy?

Life. Love organizowane było przez Jennifer Ann’s Group. Jest to instytucja, która edukuje nauczycieli, rodziców i młodych dorosłych na temat zagrożeń płynących z toksycznych związków. Każdy z biorących udział twórców musiał przygotować grę na wspomniany wcześniej temat na Androida, iOSa lub w HTML5 Zwycięzcy szóstej edycji zabrali ze sobą 5 tysięcy dolarów.

Trzecie miejsce zajęło YourSpace stworzone przez zespół z Irlandii, drugą pozycję uzyskało Janie’s Sketchbook – dzieło tajlandzkiego duetu złożonego z Guts (Hima) Rodsavas i Piti Yindee, natomiast na szczycie podium stanęło Love in the Dumpster, produkcja belgijki, Jean Hehn, która wygrała już Life.Love w 2011 roku z grą Finding Jane. Możecie w nią zagrać za darmo tutaj: http://www.jenniferann.org/resources/Finding-Jane/2011-game-first-place.htm

Więcej dowiecie się tutaj: http://www.jenniferann.org/2013-games.htm