Zwycięzcy Digital Dragons 2013

Moim zdaniem najlepsza „growa” impreza w jakiej do tej pory brałem udział zakończyła się wczoraj. Dzisiejszy dzień jak to zwykle bywa jest czasem podsumowań. Pojawiają się pierwsze filmy, zdjęcia, sam również uzupełniam relację. Jednak trzeba również poinformować o jednej z najważniejszych informacji Digital Dragons 2013. Poznajmy zwycięzców „cyfrowych smoków„.

Laureaci Digital Dragons:

Polska gra roku – Real Boxing (Vivid Games)

To gra, która wykorzystuje i pokazuje pełne możliwości sprzętu. Świetnie się w nią gra. Absolutnie kompletna produkcja, potrafi znokautować. Znakomita oprawa wizualna. Krótko mówiąc świetna rozrywka.

Polska gra mobilna roku – Puzzle Craft (Ars Thanea Games/Chillingo)

Świetnie wykorzystuje mechanizm smartfonów, twórcy doskonale zrozumieli istotę gry mobilnej. To przykład triumfu projektu gry nad technologią. Wysoka grywalność i kreatywność.

Europejska gra roku – Spec Ops: The Line (Yager Development/Cenega)

To na pewno coś nowego w klasyce. Charakteryzuje ją poważne podejście do tematu. Zmusza do myślenia, stawia gracza przed wyborami moralnymi. Świetne wykonana!

Najbardziej innowacyjna gra – The Walking Dead (Telltale Games)

Przełomowa na wielu płaszczyznach, kreatywnie wykorzystuje istniejące już mechaniki. Przywraca świetność gatunkowi, doskonale buduje emocje. Znakomita narracja, iluzja interaktywności, kreatywność. To idealny przepis na grę, zaciekawia nawet tych, którzy dotąd nie grali.

Nagrody specjalne – od Marszałka Województwa Małopolskiego oraz Prezydenta Miasta Krakowa – otrzymali także Artifex Mundi oraz portal GamesIndustry International.